Nowe życie

Nowe życie

Postautor: DamianOmen » 11 mar 2016, 9:02

Witam. Niedawno wziąłem ślub z dziewczyną, z którą byłem od szkoły średniej. To wielka miłość, ale wiadomo, że miłością się nie zapłąci rachunków ani nie wyżywi dzieci, które przecież planujemy. Julia to nawet już imiona wybrała, a nawet nie jest w ciąży. Planuje przyszłość, ale nic konkretnego. Oboje jesteśmy świeżo po studiach, więc wielkiej kariery jeszcze żadne z nas nie zbudowało. Ona jest po pielęgniarstwie, ja po prawie. Nie jest tak różowo, jak się spodziewaliśmy. Jak zacząć nowe życie?
Awatar użytkownika
DamianOmen

Nowe życie

Postautor: Drackonid » 11 mar 2016, 9:59

A macie w ogóle jakieś pieniądze na start?
Awatar użytkownika
Drackonid

Nowe życie

Postautor: DamianOmen » 11 mar 2016, 10:23

Zrobiliśmy dość skromne wesele i nie pojechaliśmy na podróż poślubną – chcieliśmy w ten sposób oszczędzić. Mamy bogatych dziadków, więc prezenty weselne były dość spore. Od większości gości dostaliśmy koperty z pieniędzmi. Wyszło nam ponad dwadzieścia tysięcy, odejmując te pieniądze, które wydaliśmy na wesele.
Awatar użytkownika
DamianOmen

Nowe życie

Postautor: Drackonid » 11 mar 2016, 12:07

To dużo pieniędzy. Może zainwestujcie w akcje na giełdzie ? Można się nieźle dorobić, poczytaj o tym trochę to się przekonasz.
Awatar użytkownika
Drackonid

Nowe życie

Postautor: DamianOmen » 11 mar 2016, 12:37

No dobra, ale na jakie inwestycje przeznaczyć 20000 zł ? Nie wątpię w to, że można zarobić, ale można chyba również stracić, jeśli o giełdzie nie ma się zielonego pojęcia. Jak my.
Awatar użytkownika
DamianOmen

Nowe życie

Postautor: vulgaris » 11 mar 2016, 14:50

Każdy był kiedyś na początku. Całe życie się człowiek uczy. Jeśli zdecydujecie się na inwestycje, choć nie macie o tym pojęcia, najpierw pójdźcie do doradcy, dzięki któremu się dowiecie, w co zainwestować warto, a w co nie. Masz rację, to nie jest taka prosta sprawa. Niewmniej jednak trzymam za Was kciuki – sam niedawno przechodziłem przez to samo, ale jakoś udało mi się wybić. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
vulgaris

Wróć do O wszystkim innym

x