Czy warto zorganizować w szkole pokazy robotów?

Postautor: LeśnaKuropatfa » 20 sty 2017, 2:41

Witam. Niedawno dowiedziałam się o ciekawych zajęciach dla dzieci, jakimi są pokazy robotów. Chciałabym zaproponować dyrektorce szkoły, w której uczę, zorganizowanie takich pokazów również u nas. A czy w szkołach, do których chodzą Wasze dzieci, były organizowane takie zajęcia?
LeśnaKuropatfa

Postautor: Fruman » 20 sty 2017, 2:54

W szkole podstawowej, do której chodzi moja córka, przynajmniej raz w roku odbywają się pokazy robotów wyposażonych w różne umiejętnosci. Organizuje je firma, która pod linkiem http://go4robot.pl/oferta/pokazy-w-szkolach/pokazy-robotow/ przybliża swoją ofertę wszystkim zainteresowanym. Pokazy cieszą się dużym uznaniem wśród uczniów. Robotyka to dziedzina, która wpisuje się w zainteresowania współczesnych pokoleń dzieci, dlatego też takie pokazy w szkołach często okazują się strzałem w dziesiątke. Co wazne, nie tylko dostarczają one dzieciom rozrywki i zabawy, ale również w interesujący sposób przekazują im nowe informacje z takich dziedzin nauki, jak: robotyka, informatyka, automatyka czy elektronika.
Awatar użytkownika
Fruman

Postautor: Formosa_vC » 20 sty 2017, 5:30

Czytam właśnie o tych pokazach robotów w szkołach i też mnie to zainteresowało. Myślę, żeby na najbliższym zebraniu z rodzicami przedstawić propozycję zorganizowania takiego pokazu dla dzieci z naszej klasy. A kto w ogóle prowadzi takie zajęcia?
Awatar użytkownika
Formosa_vC

Postautor: Fruman » 20 sty 2017, 6:43

Organizatorem pokazów robotów w szkołach jest firma GO4Robot sp. z o.o., która w swojej ofercie posiada także zajęcia techniczno-edukacyjne dla dzieci z poznańskich szkól i przedszkoli. Prowadzi m.in. warsztaty z robotyki oraz kursy programowania dla najmłodszych.
Awatar użytkownika
Fruman

Postautor: LeśnaKuropatfa » 20 sty 2017, 7:28

Dziękuję za informacje. Cała oferta tej firmy wydaje się interesująca. Pokażę dyrekcji naszej szkoły tę ofertę i spróbuję namówic ją na początek na pokazy robotów. Jeśli pokazy okażą się w szkole sukcesem, to kto wie, może podejmiemy dłuższą współprace z tą firmą.
LeśnaKuropatfa

Postautor: Fruman » 20 sty 2017, 7:45

Chętni na udział w organizowanych przez tą firmę zajęciach techniczno-edukacyjnych na pewno się znajdą, bo zajęcia są prowadzone w ciekawy sposób, a ich cena nie jest wygórowana.
Awatar użytkownika
Fruman

Wróć do Rozrywka

x