Co macie na wyposażeniu domowej apteczki? Proszę o dobre rady.

Postautor: nieprzenikniona » 21 mar 2016, 20:55

Witam drogie panie. Mam do was dziwne ale ważne dla mnie pytanie. Po przeprowadzce potrzebuję kupić do domu leki, wiecie, jakieś podstawowe rzeczy na ból głowy, gorączkę itp. Czy może ktoś z was dać mi rady co macie w takiej domowej apteczce? Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
nieprzenikniona

Postautor: Aleksandra666 » 21 mar 2016, 22:44

Trochę dziwne, bo u mnie działo się to naturalnie, jak była potrzeba to chodziłam do apteki i kupowałam. Na pewno warto mieć w domu jakieś witaminy, tabletki przeciwbólowe i ewentualnie coś na gorączkę. W sumie zaraz zobaczę co tam jeszcze tam to dam ci znać ;)
Awatar użytkownika
Aleksandra666

Postautor: anthropophagus » 22 mar 2016, 0:31

A czy mężczyźni też mogą się wypowiadać? :D U mnie tabletki przeciwbólowe to podstawa, ogólnie mam zawsze ibuprom max, do tego jakieś tabletki na kaszel i przeziębienie, syrop dla dziecka na gorączkę, witaminy i wiele innych rzeczy. Ciężko to tak wszystko wypisać.
Awatar użytkownika
anthropophagus

Postautor: nieprzenikniona » 22 mar 2016, 2:21

Mam jeszcze jedno pytanie, znacie jakąś stronę gdzie mogę sprawdzić skład leków. Jest kilka rzeczy które chcę kupić ale muszę wiedzieć co jest w środku bo moje dziecko ma uczulenie na kilka składników.
Awatar użytkownika
nieprzenikniona

Postautor: Alla8 » 22 mar 2016, 3:21

Z pomocą na pewno przyjdzie aptekagemini.pl. Masz tam ulotki leków oraz dawkowania i przeznaczenie. U mnie pierwsze co się ukazało po otworzeniu szafki to stoperan ale nie wiem czy to coś co ci będzie potrzebne :P Na pewno warto mieć na wypadek nagłej potrzeby.
Awatar użytkownika
Alla8

Postautor: kuroliszek » 22 mar 2016, 4:17

To też zależy czy masz małe dzieci w domu czy nie bo to zazwyczaj dla nich potrzeba coś na już. Jak mój syn był jeszcze młodszy to zawsze miałem jakiś syrop do zbijania gorączki i coś gdyby pojawiła się kolka. Tak to nic specjalnie nie trzymam oprócz tego co mi zostało po używaniu ;)
Awatar użytkownika
kuroliszek

Postautor: DamianOmen » 22 mar 2016, 5:39

U mnie to samo. Zawsze się dziwiłem jak to jest że moja mama ma dwa pełne koszyki leków, ale najczęściej jest tak że lekarz ci coś przepisze, pół opakowania zużyjesz a później już nie ma potrzeby to wsadzasz do szafki :D
Awatar użytkownika
DamianOmen

Postautor: nieprzenikniona » 22 mar 2016, 8:16

Ja tam nie mówię żeby zaraz mieć całą szafkę w lekach tylko bardziej chodzi mi o takie podstawowe rzeczy nagłej potrzeby :)
Awatar użytkownika
nieprzenikniona

Postautor: LeśnaKuropatfa » 22 mar 2016, 9:05

Witaminy, tabletki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, ewentualnie jakąś maść na stłuczenia. Warto też mieć coś na grypę do rozpuszczania w wodzie ;) Powinno na początek starczyć.
LeśnaKuropatfa

Wróć do Zdrowie

x