Czy kołdry puchowe są lepsze od syntetyków?

Postautor: nieprzenikniona » 08 mar 2017, 23:33

Cześc forumowiczom:) zakładam temat, bo ciekawa jestem waszych opinii na temat kołder, dokładnie tego, które kołdry są lepsze, takie z puchem w środku, czy te z wypełnieniem syntetyczny. Z tego co wiem to i te i te mają zwolenników. Podobno te kołdry z puchem mogą uczulać, ale z drugiej strony są dużo trwalsze i przyjemniejsze w odbiorze niż kołdry syntetyczne. Ja sama jak na razie nie mam zdania, dopiero urządzam swoje mieszkanie i chciałabym poznać opinie:)
Awatar użytkownika
nieprzenikniona

Postautor: Przemek1984 » 09 mar 2017, 2:23

Hej! Ja zaliczam się do zwolenników kołder synterycznych, miałem styczność z takimi z puchem i pomijam kwestię znęcania się nad gęsiami w Chinach, to taki puch to tylko alergia i walające się wszędzie pierze:/
Awatar użytkownika
Przemek1984

Postautor: Aleksandra666 » 09 mar 2017, 5:00

Ale to nieprada o czym piszesz! To znaczy, jeśli faktycznie zdecydowałeś się na jakiś chiński badziew, to nic dziwnego, że kołdry puchowe i poduszki do Ciebie nie przemawiają. Ale zobacz sobie na tej stronie https://poscielrodzinie.pl/pl/c/Koldry-puchowe/59 to jest polski producent i po pierwsze nie ma tu mowy o jakimś znęcaniu się na ptactwem, ludzieee… Puch jest pozyskiwany z atestowanych miejsc, a następnie prany i dezynfekowany, tak że o alergii też nie może być mowy, bo to powodują drobnoustroje bytujące w pierzu, a ono jest dezynfeowane.
Awatar użytkownika
Aleksandra666

Postautor: Przemek1984 » 09 mar 2017, 7:17

A piórka uciekające z poduszek? Bo okej zgodze z tym co napisałaś, że może i te hodowle są monitorowane a pióra zalewane jakimś detergentem, który uwuwa alergeny.
Awatar użytkownika
Przemek1984

Postautor: Aleksandra666 » 09 mar 2017, 7:26

Tego też nie ma w produktach tego producenta, bo stosują oni specjalny materiał, który jest bardzo dobrze tkany, ma gęstą sieć nitek, przez którą żadne piórko się nie przedostanie. Te kołdry nie dość że są ekologiczne to jeszcze zwyczajnie świetnie się w pod nimi śpi, są miękkie, puszyste, nie skluszczają się jak te z wypełnieniem z gąbki albo innego syktetyku.
Awatar użytkownika
Aleksandra666

Postautor: Przemek1984 » 09 mar 2017, 9:04

No nie powiem, trochę mnie przekonałaś, muszę więcej pocztać na temat tych kołder, bo może warto się zaintersowac takimi produktami. Tak czy inaczej, dzięki za dyskusję, ja już bez odbioru:)
Awatar użytkownika
Przemek1984

Wróć do Zdrowie

x