Alergie wśród dzieci

Alergie wśród dzieci

Postautor: smerfetka » 25 sty 2016, 7:31

Mam problem z moimi dziećmi, które bardzo często chorują na infekcje górnych dróg oddechowych. Lekarz wspominał mi, że jedną z przyczyn mogą być alergeny, które zalegają w mieszkaniu. Polecił mi, żeby sprawdziła jak wygląda z przepływem powietrza w mieszkaniu i ewentualnie, żeby zrobila dodatkowe formy wentylacji. Fachowiec też twierdzi, że powinnam coś zrobić w tym kierunku. Jakie kroki mogę podjąć?
Awatar użytkownika
smerfetka

Alergie wśród dzieci

Postautor: DonataN » 25 sty 2016, 9:52

Zacznij od wyeliminowania źródeł pojawiania się alergenów. Posprzątaj dokładnie mieszkanie, bo przyczyną alergii może być kurz. Następnie zadbaj o to, żeby wywietrzniki w oknach miały stały przepływ powietrza, nawet wtedy, kiedy jest zimno na zewnątrz. To niezwykle ważne, żeby był stały dostęp świeżego powietrza.
Awatar użytkownika
DonataN

Alergie wśród dzieci

Postautor: DamianOmen » 25 sty 2016, 10:04

Ja bym jeszcze zwrócił uwagę na kratki w drzwiach od łazienki i toalety. To zawsze dwa najważniejsze punkty, od których trzeba zacząć ulepszanie infrastruktury. Jeśli chcesz pewnego dostawcy z pewnymi i sprawdzonymi produktami to zajrzyj na stronę kratkiraczak.pl zobaczysz, że mają bardzo duży asortyment. Na przykład kratki do drzwi znajdują się pod tym linkiem kratkiraczak.pl/category/kratki-drzwiowe . Są funkcjonalne i ładne.
Awatar użytkownika
DamianOmen

Alergie wśród dzieci

Postautor: Alla8 » 25 sty 2016, 13:04

Ja bym z kolei zaczęła sprawdzanie od dokładnych badań, ale myślę, że trop, który wskazał ci lekarz jest właściwy. Jeśli będziesz miała dobrą wentylację, to praktycznie wszystkie złe czynniki uda ci się wyeliminować. Dobre zabezpieczenia wydalają brud i kurz, dopuszczając z kolei tylko dobre powietrze. Mówię tutaj oczywiście o wywietrznikach w drzwiach i oknach.
Awatar użytkownika
Alla8

Alergie wśród dzieci

Postautor: Drackonid » 25 sty 2016, 15:58

Ten producent, o którym pisano wcześniej jest naprawdę bardzo dobry. Sam odwiedziłem ostatnio ich stronę kratkiraczak.pl/webpage/o-firmie.html i postanowiłem kupić kilka dobrze wyglądających kratek. Poza tym skusiłem się jeszcze na drzwiczki techniczne, które w końcu nie szpecą wyglądu mojego przedpokoju. Do tej pory zawsze byłem zdany na jakąś plastikową tandetę, która wyglądała odrażająco.
Awatar użytkownika
Drackonid

Wróć do Zdrowie

x